Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Ulica im. dyrektora Franciszka Kruszewskiego w Płońsku? Tego domagają się absolwenci Zespołu Szkół nr 1

Zdjęcie aktualności Ulica im. dyrektora Franciszka Kruszewskiego w Płońsku? Tego domagają się absolwenci Zespołu Szkół nr 1 Jedni z sygnatariuszy listu do dyrekcji Mieczysław Zmysłowski (po lewej) i Ryszard Rączkowski (po prawej)

 

Był budowniczym oraz pierwszym i wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oraz twórcą szkolnictwa zawodowego w mieście. Czy Franciszek Kruszewski stanie się patronem ulicy prowadzącej do szkoły?

 

Z taką inicjatywą wystąpili absolwenci, którzy w liście do obecnej dyrekcji zwracają się z prośbą o wspólne wystąpienie do Rady Miasta z wnioskiem o uhonorowanie Franciszka Kruszewskiego. Mówi jeden z inicjatorów pomysłu, Ryszard Rączkowski.

 

 

Franciszek Kruszewski prowadził w czasie wojny tajne nauczanie, za co został aresztowany i wywieziony do obozu koncentracyjnego. „Chyba jesteśmy mało spostrzegawczy, bo upłynęło już 27 lat od śmierci dyrektora i jeszcze nie wyraziliśmy należnej mu wdzięczności” - czytamy w liście podpisanym przez absolwentów.

 

 

Dodaje Mieczysław Zmysłowski. Interpelację z prośbą o rozważenie zmiany nazwy ulicy Leśników na imienia dyrektora Franciszka Kruszewskiego złożył już radny Mariusz Prusak. Ratusz ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi. Warto dodać, że w tym roku Zespół Szkół nr 1 świętować będzie 75. rocznicę powstania, a dodatkowo Nadleśnictwo Płońsk, mieszczące się przez lata przy ul. Leśników, zmieniło swoją siedzibę. Są to kolejne argumenty sygnatariuszy pisma przemawiające za zmianą nazwy.