Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Umięcki za Adamskiego. Komisja gotowa, czas wybierać dyrektora szpitala.

Zdjęcie aktualności Umięcki za Adamskiego. Komisja gotowa, czas wybierać dyrektora szpitala.

Podczas ostatniej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku.

W dyskusji wziął udział starosta Krzysztof Wrzesiński, który zgłosił autopoprawkę pod głosowanie w sprawie podjęcia ww uchwały.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tej burzliwej dyskusji, która przetoczyła się przez komisje, największy klub w radzie powiatu płońskiego rezygnuje ze swojego przedstawiciela pana Roberta Adamskiego i proponuje, żeby najmniejszy komitet zgłosił swojego przedstawiciela do komisji. Jest to kandydatura pana Dariusza Umięckiego. Tak jak powiedziałem szpital potrzebuje spokoju, spokojnie przeprowadźmy ten konkurs, wybierzmy nowego dyrektora – mówił.

W dyskusji radny Jacek Ryziński poparł propozycję wicestarosty.

- Chciałbym podziękować panu wicestaroście za tą propozycję i myślę, że będzie to dla całego powiatu dobrym wyjściem – powiedział.

Radny Dariusz Umięcki wyraził zgodę na kandydowanie na członka komisji konkursowej.

- Chciałbym podziękować przede wszystkim za propozycję takiego rozwiązania Krzysztofowi Kruszewskiemu. Najbardziej cieszy mnie fakt, że rządząca grupa PIS przychyliła się do głosu rozsądku, jaki od początku wyrażał radny Mirosław Opolski. Myślę, że zgodnie więcej zrobimy. Nie musimy się siebie wzajemnie obawiać. Ja formalnie zgadzam się na pracę w tej komisji – powiedział.

Po dokonaniu autopoprawki i przyjęciu jej przez radnych, dokonano zmian w projekcie uchwały. W miejsce radnego Roberta Adamskiego, przyjęto kandydaturę radnego Dariusza Umięckiego na członka komisji konkursowej, która przeprowadzi konkurs na stanowisko dyrektora płońskiego szpitala. Decyzja została podjęta jednogłośnie.