Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Drogowy szakal zostanie ujarzmiony. Jest umowa na budowę DK7 na odcinku Siedlin-Załuski

Zdjęcie aktualności Drogowy szakal zostanie ujarzmiony. Jest umowa na budowę DK7 na odcinku Siedlin-Załuski

 

W siedzibie rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poczerninie: minister infrastruktury, dyrektor GDDKiA oraz wykonawca robót podpisali dzisiaj umowę na zaprojektowanie i budowę ostatniego z trzech odcinków S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem dotyczącej 13 km odcinka Siedlin-Załuski. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska.

- Pamiętam rankingi dróg najbardziej niebezpiecznych. Właśnie DK7 zaliczana była do najbardziej groźnych dla kierowców. Teraz wreszcie uda nam się ujarzmić tego szakala. Robimy wszystko by na siódemce jeździło się bezpiecznie i przyjemnie jak przystało na warunki XXI wieku. Dzisiejszy dzień jest kolejnym milowym krokiem do poprawy infrastruktury na tej ważnej trasie - powiedział Radiu Płońsk 93.6 FM Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

W pierwszej kolejności na odcinku Siedlin-Załuski wykonane zostaną prace związane z poprawą dróg lokalnych. Roboty na odcinku od Siedlina mają ruszyć w 2022 r. a cały trzypasmowy odcinek pomiędzy Płońskiem a Czosnowem w planach ma zostać zakończony w 2025 r. Inwestycja kosztować będzie ponad 690 mln zł.