Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Umowa na dofinansowanie budowy hali sportowej podpisana

Zdjęcie aktualności Umowa na dofinansowanie budowy hali sportowej podpisana Starostwo Powiatowe w Płońsku

W Starostwie została podpisana umowa o dofinansowanie na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Wartość dofinansowania z Ministerstwa Sportu to 4,5 mln złotych.

Umowę podpisali Starosta Elżbieta Wiśniewska i wicestarosta Krzysztof Wrzesiński. Jest to kolejna ważna inwestycja w sport.

- To ważna inwestycja, która mnie jako Starostę bardzo cieszy. To kolejny krok po remoncie sal gimnastycznych w I LO im.Henryka Sienkiewicza w Płońsku i Zespół Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w zakresie poprawy infrastruktury sportowej, tak bardzo przez ostatnie lata zaniedbywanej. Pozyskane 4,5 miliona złotych to tylko część kosztów tego zadania. Wartość inwestycji to około 12 milionów i obejmuje budowę nowej pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sanitarno-szatniarskim - podkreśla Elżbieta Wiśniewska, starosta płoński.

Wkład własny to 7 mln złotych. Starostwo składa już kolejne wnioski o dofinansowania, które pozwolą zmniejszyć wkład finansowy Powiatu Płońskiego w tej inwestycji na rzecz środków zewnętrznych, a także zwiększyć zakres prac o zagospodarowanie terenu wokół budynku.