Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Umowa na drugi z trzech odcinków S7 Płońsk-Czosnów podpisana. Kiedy przejedziemy nową trasą?

Zdjęcie aktualności Umowa na drugi z trzech odcinków S7 Płońsk-Czosnów podpisana. Kiedy przejedziemy nową trasą?

Kolejny krok w kierunku budowy trasy S7 Płońsk-Czosnów. Dzisiaj w towarzystwie przedstawicieli rządu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy zadania podpisano umowę na realizację przebudowy „siódemki” od Załusk do Modlina.

 

Umowa z firmą Mostostal, o wartości ponad 635 mln zł ma zostać zrealizowana w ciągu 45 miesięcy. Oznacza to, że nową S7 przejechać powinniśmy w 2025 roku, o czym mówiła nam Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA.

 

- Wykonawca ma zrealizować kontrakt, czyli zaprojektować i wybudować drogę. Faktyczne zakończenie robót to wiosna 2025 roku. Na pierwszy odcinek, czyli ten najbliżej Warszawy (Modlin-Czosnów) podpisaliśmy już umowę w maju. Teraz mamy kolejny odcinek i pozostaje nam zadanie najbliżej Płońska (Siedlin-Załuski). W tym przypadku jesteśmy na etapie procedury przetargowej. Więcej będzie można powiedzieć, gyd wyłonimy wykonawcę i będziemy podpisywać umowę – wyjaśnia rzecznik.

 

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7. Krajowa „siódemka” jest jedną z najbardziej niebezpiecznych tras w Polsce, dlatego je szybka modernizacja jest tak istotna – podkreślał wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

 

- Wiemy, że jest to droga niebezpieczna, bardzo intensywnie wykorzystywana, z dużym i intensywnym ruchem, stąd też konieczność jej modernizacji do parametrów drogi ekspresowej dwujezdniowej, trzypasowej, z rozwiązaniami bezkolizyjnymi. Takiej, która będzie bezpieczna i będzie pozwalała w sprawny i właściwy sposób przemieszczać się nam wszystkim, bo przecież wszyscy z niej korzystamy – zaznaczał wiceminister.

 

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Tomasz Żuchowski zaznaczył, że w przygotowaniu są kolejne odcinki trasy – od Czosnowa do Kiełpina i od Kiełpina do Trasy AK w Warszawie. Realizacja obud odcinków w systemie „Projektuj i buduj” planowana jest na lata 2021-2025.