Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uprawiał konopie indyjskie. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia

Zdjęcie aktualności Uprawiał konopie indyjskie. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia fot. zdjęcie podglądowe

Policjanci z Wydziału Kryminalnego płońskiej komendy zatrzymali mieszkańca gminy Baboszewo, który na parapecie okiennym w swoim pokoju uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli u 19-latka 32 rośliny w różnej fazie wzrostu. Młodzieńcowi grożą 3 lata pozbawienia wolności.

W minioną środę, 30 czerwca kryminalni z płońska przeprowadzili działania na terenie jednej z miejscowości w gminie Baboszewo. Z ustaleń i posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że 19-letni mieszkaniec tej gminy ma związek z narkotykami.

- Trop zaprowadził policjantów do miejsca zamieszkania 19-latka, gdzie miał on uprawiać konopie indyjskie. Nastolatek był bardzo zaskoczony i zdenerwowany wizytą policjantów. W czasie przeszukania pomieszczeń gospodarczych i mieszkalnych, na parapetach okiennych w pokoju zajmowanym przez młodzieńca policjanci znaleźli doniczki z konopiami indyjskimi, a w biurku specjalne środki chemiczne do pielęgnacji roślin. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli tam 32 rośliny w różnej fazie wzrostu.19-latek został zatrzymany - informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzeczniczka płońskiej policji. 

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie młody "ogrodnik" usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.