Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uratował lekarza przed agresywnym pacjentem

Zdjęcie aktualności Uratował lekarza przed agresywnym pacjentem 5 MBOT

Kapral Mirosław Gąsak, terytorial, który podczas swojej służby uratował lekarza przed agresywnym napastnikiem. Sytuacja miała miejsce w sobotę 17 października na terenie Szpitala w Wołominie. 

Niebywałą odwagą oraz zaangażowaniem wykazał się jeden z żołnierzy 5 Brygady, który w minioną sobotę w ramach operacji WOT „Trwała Odporność” pełnił służbę w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie wspierając personel szpitala. Wsparcie kpr. Mirosława Gąsaka okazało się nieocenione nie tylko podczas pomiaru temperatury na wejściu do placówki, ale przede wszystkim podczas interwencji w obronie lekarza pełniącego tego dnia dyżur na SOR.

Kpr. Gąsak wykazując się odwagą, a przede wszystkim zachowując zimną krew i prezentując wzorową postawę obywatelską powstrzymał nietrzeźwego i agresywnego pacjenta, który z pięściami rzucił się na pełniącego dyżur lekarza.

- Byłem w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Każda inna osoba będąc na moim miejscu zareagowałaby w taki sam sposób. Nie wyobrażam sobie stać bezczynnie i patrzeć jak drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. Będąc żołnierzem, mam być wsparciem dla innych, cieszę się, że mogłem pomóc - komentuje kpr. Mirosław Gąsak.

W Szpitalu w Wołominie obecnie przez 24 godziny służbę pełni 16 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy wyręczając personel medyczny umożliwiają lekarzom ratowanie życia i zdrowia pacjentów. Wspierają Szpital w logistyce wewnętrznej, wykonują pomiar temperatury osobom wchodzącym do Szpitala, dokonują wstępnej segregacji pacjentów na SOR, prowadzą ankiety oraz kontrolują wyjście ewakuacyjne.