Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uroczyście pożegnali psa służbowego Ivo, który odszedł na zasłużoną emeryturę

Zdjęcie aktualności Uroczyście pożegnali psa służbowego Ivo, który odszedł na zasłużoną emeryturę

 

Przy Komisariacie Policji w Raciążu odbyło się pożegnanie psa służbowego Ivo, który po 7 latach służby, patrolowania i tropienia odchodzi na zasłużoną emeryturę. Owczarek niemiecki zamieszka ze swoim przewodnikiem.  

To bardzo ważna uroczystość dla kynologii policyjnej. Mówi asp. Edyta Sułkowska z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Ivo doskonale znają okoliczni mieszkańcy, w tym najmłodsi, gdyż niejednokrotnie uczestniczył w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi, festynach i pokazach. Szukał też osób zaginionych, podejmował tropienia za sprawcami przestępstw i brał udział w zabezpieczeniu imprez masowych. Owczarek niemiecki na emeryturze będzie przebywał razem ze swoim przewodnikiem, z którym spędził ostatnich kilka lat służby.

Mówi asp. Marek Laskowski, przewodnik psa służbowego z Komisariatu Policji w Raciążu. Odchodzącego na emeryturę psa Ivo żegnali również koledzy z Płocka i Ciechanowa. To pierwsza tego typu uroczystość, ale planowane są już podobne w przyszłości.