Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uroczysta inauguracja III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciążu

Zdjęcie aktualności Uroczysta inauguracja III edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciążu Radio Płońsk/MCKSiR w Raciążu

W piątek, 9 października o godzinie 16.30 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji uroczyście rozpoczęła się III edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciążu organizowanego przez Stowarzyszenie Seniorów, Emerytów i Rencistów. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski, wójt Gminy Raciąż Zbigniew Sadowski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu Artur Adamski, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chrzanowski. Nie zabrakło również seniorów, w tym ze Stowarzyszenia Seniorów Emerytów i Rencistów w Raciążu. Uroczystość otworzył prezes stowarzyszenia, Stefan Modrzejewski. 

- Dzisiaj zainaugurowaliśmy III edycję Uniwersytety Trzeciego Wieku w Raciążu. Jest to już kilkuletnia tradycja. Członkowie stowarzyszenia i członkowie UTW biorą udział w różnych zajęciach. Są to zajęcia komputerowe, kulinarne, rękodzieła, fotograficzne i inne. Seniorzy są bardzo aktywni i uczestniczą w tych zajęciach. W tym roku jest troszeczkę inaczej dlatego, że panująca pandemia nie pozwala bardzo szeroko rozwinąć tych działań, ale co jest możliwe robimy, aby również w tym trudnym okresie seniorzy mogli się ze sobą spotykać - powiedział dla Radia Płońsk, Stefan Modrzejewski, prezes Stowarzyszenia Seniorów, Emerytów i Rencistów w Raciążu.

Podczas inauguracji przedstawiono plan tegorocznych zajęć, wśród których znajdą się m.in. zajęcia komputerowe, kulinarne, rękodzielnicze, taneczne, wokalno-muzyczne, rekreacyjno-ruchowe (fitness), warsztaty kosmetyczne, czy Dyskusyjny Klub Filmowy.

Dzielnicowy KP w Raciążu st. asp. Robert Kędzierski wygłosił krótki wykład na temat bezpieczeństwa "Podniesienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na terenie miasta Raciąża", a po wykładzie każdy z obecnych na sali seniorów otrzymał kamizelki odblaskowe. 

Uroczystość zakończyła się krótkim poczęstunkiem. Wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, obowiązywał dystans, maseczki i dezynfekcja rąk. 

Pierwsze zajęcia UTW w Raciążu rozpoczną się już od poniedziałku i będą prowadzone w MCKSiR w Raciążu.