Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uroczyste obchody święta Niepodległości w Raciążu

Zdjęcie aktualności Uroczyste obchody święta Niepodległości w Raciążu fot. MG

W Raciążu uroczyste obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Wiesław Kosiński proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe, przedstawiciele miasta i gminy Raciąż, władz powiatowych, miejskich i gminnych szkół, stowarzyszeń, związków, harcerzy, Plutonu Strzeleckiego i Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk. Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowano pod Pomnik Pamięci Narodowej, gdzie odśpiewano hymn państwowy i wysłuchano okolicznościowych wystąpień burmistrza miasta Raciąż i Wójta Gminy Raciąż.

W swoim wystąpieniu burmistrz przypomniał, że 103 lata temu po wielu latach niewoli kraj, który był jedynie w sercach Polaków wreszcie się odrodził i powrócił na mapy Europy. Burmistrz odniósł się również do wartości jakie powinniśmy pielęgnować, aby budować silną Polskę.

mówił Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża. Obchody święta niepodległości zakończyły się uroczystym złożeniem wieców pod Pomnikiem Pamięci Narodowej. Uroczystości swoją grą tradycyjnie uświetniła Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu.