Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Urząd Marszałkowski przekazał ponad 200 komputerów dla potrzebujących.

Zdjęcie aktualności Urząd Marszałkowski przekazał ponad 200 komputerów dla potrzebujących.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego włączył się do akcji #UWOLNIJZŁOMKA i przekazał ponad 200 zestawów komputerowych potrzebującym.

 

Akcja wspiera potrzebujących uczniów i ich rodziny, a także nauczycieli.

 

- Uczniom i nauczycielom brakuje komputerów do nauki zdalnej, a my mamy sprzęt, który czeka na utylizację. Dlatego postanowiliśmy pomóc i przekazaliśmy go fundacji – zaznacza marszałek Adam Struzik.

Uwolnij Złomka – to jedna z internetowych akcji, która skupia zarówno osoby, które chcą pozbyć się nieużywanego sprzętu, jak i te, które chętnie przyjmą go na czas pandemii.

 

Przejście na naukę zdalną dla wielu rodzin wiąże się z wieloma trudnościami, zaznacza Jan Górski, koordynator i inicjator akcji Uwolnij Złomka.

- Jest bardzo dużo wykluczonych dzieci, które z powodu braku sprzętu nie zdały do następnej klasy. To dzieci z rodzin wielodzietnych, domów dziecka czy placówek opiekuńczych, które nie mają możliwości zakupu sprzętu. Pojawił się więc pomysł zbierania i naprawiania komputerów, które nie są już użytkowane przez ich właścicieli – dodaje Jan Górski.

W akcję zaangażowanych jest na stałe wielu wolontariuszy, którzy zbierają, naprawiają i przekazują sprzęt najbardziej potrzebującym. Przekazywany dzieciom i nauczycielom sprzęt jest gotowy do pracy – ma zainstalowane darmowe programy biurowe, komunikatory i programy do wideokonferencji.