Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Urząd Miejski uspokaja: kucyki w minizoo są bezpieczne

Zdjęcie aktualności Urząd Miejski uspokaja: kucyki w minizoo są bezpieczne Zdjęcie nadesłane na naszą skrzynkę mailową przez jednego ze słuchaczy, który pokazuje, że kucyk stoi jednak w samym słońcu |

 

Niepokojące informacje z minizoo w Płońsku napłynęły do naszej redkacji. Wolontariusze z grupy SOS Zwierz – Płońsk alarmują o warunkach, w jakich obecnie przebywają w zagrodzie zwierzęta. Informują o kucyku, który od kilku dni stoi na 50-metrowym wybiegu bez możliwości skorzystania z cienia przy temperaturach przekraczających 30 stopni Celsjusza w cieniu. W tej sprawie telefonowali również do nas słuchacze. Jeden z kucyków miał też leżeć schorowany w zagrodzie. Urząd Miejski w Płońsku uspokaja – zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną. – Nie ma zagrożenia – mówi dla Radia Płońsk, Małgorzata Melińska, główny ogrodnik miejski w Płońsku.

Melińska dodaje też, że cały teren zagrody jest monitorowany. Urząd przy okazji jeszcze raz apeluje aby nie dokarmiać zwierząt ani nie dopajać.  

Sprawa zwierząt, które w ostatnie upalne dni przebywają w minizoo wywołała komentarze wśród internautów. Dziś mamy ochłodzenie. Będziemy się tej sprawie w przyszłości przyglądać.