Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Urząd Miejski wyjaśnia lekarzowi weterynarii sytuację w minizoo

Zdjęcie aktualności Urząd Miejski wyjaśnia lekarzowi weterynarii sytuację w minizoo

 

W piśmie skierowanym do Powiatowego Lekarza Weterynarii, płoński urząd wyjaśnia szczegółowo ,w jaki sposób opiekuje się zwierzętami w minizoo oraz, w jakich warunkach żyją one w zagrodzie. Pisaliśmy o tym TUTAJ


Przypomnijmy, że po interwencji mieszkańców, którzy zwrócili uwagę na to, że kucyk nie ma dostępu do cienia sprawą zainteresowała się inspekcja weterynaryjna. Mały konik również chorował, co także zauważyli zaniepokojeni mieszkańcy. Urząd już wypowiadał się w tej sprawie TUTAJ

Zwierzęta są doglądane dwa razy dziennie przez pracowników gospodarczych urzędu. A sam urząd jeszcze raz uspokaja, że zwierzętom nie dzieje się krzywda.
Mówił Filip Przedpełski, rzecznik Urzędu Miasta w Płońsku. Nie uspokaja to tych mieszkańców, dla których minizoo to wątpliwa rozrywka. Co na to urząd?
Przypomnijmy, że zwierzaki zostały podarowane przez jednego z prywatnych darczyńców z Idzikowic. Kontaktowaliśmy się również w tej sprawie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. Odpowiedź urzędu nie przekonuje do końca lekarza, jak usłyszeliśmy, ma on zlecić kontrolę w zagrodzie.