Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Ciechanowie będzie można legalnie spożywać alkohol "pod chmurką"?

Zdjęcie aktualności W Ciechanowie będzie można legalnie spożywać alkohol

 

Specjalnie wydzielone strefy w publicznych miejscach, w których można legalnie spożywać alkohol, to jeden z pomysłów, który znalazł się w otwartym liście skierownym do prezydenta Ciechanowa. Dwóch mieszkańców Ciechanowa najpierw przeprowadziło ankietę z ciechanowianami, następnie sformułowali postulaty do władz miasta. Chodzi o to, aby w mieście żyło się wszystkim lepiej. Zaproponowali m.in. stworzenie wybiegu dla psów, postawienie poideł dla czworonogów w miejskiej przestrzeni, pojemników z karmą dla ptaków; chcą też więcej koszy ulicznych i utworzenia wspomnianych stref zezwalających na spożycie alkoholu.

Co na to miejscowy ratusz?

Sugestie te, zdaniem ratusza obejmują po części zakres zadań, które ratusz realizuje w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 - Ich przedstawiciele corocznie mogą uzyskać wsparcie w realizacji projektów poprzez udział w konkursach ofert. Oferty można składać w drugiej połowie roku - tłumaczy Paulina Rybczyńska rzeczniczka Urzędu Miasta w Ciechanowie.

Konkursy są rozstrzygane w pierwszej połowie stycznia. Pula środków pozwala na realizację szeregu zadań publicznych, np. dotyczących opieki nad zwierzętami czy ochrony środowiska.

 - Pomysły mieszkańców, mogą być też realizowane w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Sugestiami zainteresował się przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, która jest głosem doradczym prezydenta w kwestiach dotyczących rozwoju miasta - dodaje Rybczyńska i podkreśla, że z pewnością część pomysłów ma szansę na realizację.

- Są w tym celu stworzone mechanizmy wyboru projektów, które mogą być realizowane zgodnie z harmonogramem działania i budżetu miasta - przekazała rzeczniczka.