Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Ciechanowie powstanie nowe przedszkole

Zdjęcie aktualności W Ciechanowie powstanie nowe przedszkole Fot. Urząd Miasta w Ciechanowie

Budowę pierwszego od 32 lat nowego miejskiego przedszkola w Ciechanowie zrealizuje firma Climatic za 10,7 mln zł, z czego 4 mln zł to dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez miasto od Samorządu Mazowsza. W czwartek, 25 marca w ratuszu zostały podpisane równocześnie dwie umowy: na dofinansowanie oraz na realizację inwestycji.

– Finalizujemy formalności i przechodzimy do najważniejszego momentu, czyli procesu budowy. Wszystko na to wskazuje, że najmłodsi będą mogli we wrześniu przyszłego roku uczęszczać do nowoczesnego przedszkola powiedział prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński.

Nowa placówka będzie miała ponad 1000 m² powierzchni. Powstanie w nowoczesnej, niskoemisyjnej technologii modułowej. Obiekt powstanie na niezabudowanej działce miejskiej o powierzchni blisko 5 tys. m² przy ul. Szwanke. W budynku znajdą się m.in. oddziały przedszkolne o powierzchni ok. 60 m2 z oddzielnymi węzłami sanitarnymi. Teren  będzie ogrodzony i oświetlony. Wybudowany zostanie też parking dla ponad 30 aut. Dzieci będą miały do dyspozycji plac zabaw, pojawi się też obszar zielony.