Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W indiańskiej wiosce, czyli wyprawa na Dziki Zachód

Zdjęcie aktualności W indiańskiej wiosce, czyli wyprawa na Dziki Zachód MCKSiR w Raciążu

"W wiosce indiańskiej - wyprawa na dziki zachód" tym tematem rozpoczęły się dzisiaj cykliczne warszataty kreatywne w MCKSiR w Raciążu przygotowane przez Akademię Twórczego Rozwoju "Bystrzak". W zajęciach może uczestniczyć do 15 dzieci, ze względu na przepisy sanitarne. Podczas zajęć dzieci w ciekawy sposób poznają wiedzę z zakresu geografii, chemii czy fizyki.

- W dniu dzisiejszym rozpoczynamy czwartkowy cykl kreatywnych warsztatów plenerowych w Raciążu. Są to warsztaty, które łączą ze sobą podróże, a więc zdobywanie wiedzy geograficznej, ale również chemii i fizyki. Przez 5 kolejnych czwartków będziemy bawić się z dziećmi w wieku od 5 lat wzwyż. Będziemy się bawić w pewną podróż. Dzisiaj pobawimy się w indiańską wioskę. Maksymalnie na plac przyjmiemy piętnaścioro dzieci ze względów bezpieczeństwa, dlatego będą ze sobą konkurować w trzech pięcioosobowych plemionach - mówi Katarzyna Bańkowska z Objazdowego Warsztatu Kreatywnego Akadamii "Bystrzak" w Płońsku. 

Za tydzień dzieci pobawią się w tropienie dwutlenku węgla, za dwa tygodnie przeniosą się w swojej podróży do Azji, i tam odwiedzą pewną tajemniczą krainę, w której mieszka niesamowity smok. Na zajęciach będzie można poznać również wiele zagadkowych mikstur. Na sam koniec wybiorą się w podróż do Afryki, gdzie wspólnie z animatorami odwiedzą krainę, w której jest dużo piasku i są piramidy, podążając tropem Faraona. Wszystkie zajęcia będą odbywać się na placu przy Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu.

- Natomiast jeśli ktoś nie mógłby się z nami bawić popołudniami to jeszcze w tym miesiącu do 31 lipca bawimy się co rano w Płońsku przy ul. Kwiatowej w plenerze. Tutaj też mamy zajęcia podróżnicze, codzienne od 9.00 do 11.00, każdego dnia zwiedzamy inną krainę geograficzną - zachęca Katarzyna Bańkowska. 

Takie zajęcia to ciekawa forma spędzenia czasu wolnego na wakacje.