Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W jednostce OSP Kaczorowy działa coraz więcej kobiet

Zdjęcie aktualności W jednostce OSP Kaczorowy działa coraz więcej kobiet fot. OSP Kaczorowy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorowach jest jedną z niewielu w gminie Raciąż, która posiada tak liczną grupę kobiecą włączającą się we wszystkie działania jednostki i uczestniczącą w akcjach ratowniczo-gaśniczych. OSP Kaczorowy powstała w 1956 roku. Na wyposażeniu jednostki znajduje się obecnie samochód marki Star, sprzęt hydrauliczny, nowoczesna pompa, umundurowanie, aparaty powietrzne i kamera termowizyjna. W OSP jest 33 strażaków, 18, którzy posiadają wyszkolenie (w tym 5 kobiet) i 10  po kursie kwalifikowanej perwszej pomocy (w tym 3 kobiety). Rocznie średnio wyjeżdżają do 45 akcji, głównie są to pożary.

mówi druh Janusz Sikorski z OSP Kaczorowy. W planach jednostki jest zakup nowego samochodu ratowniczo gaśniczego przeznaczonego na tereny wiejskie, dalsze działanie na rzecz społeczeństwa, jak również szkolenia, które obejmą 7 osób, w tym 4 kobiety.

mówi Marta Pawlak druhna OSP Kaczorowy, komendant Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Raciążu. Przypomnijmy, że Ochotnicza Straż Pożarna Kaczorowy zajęła w rywalizacji kobiet 1 miejsce w Powiatowych Zawodach Strażackich w Płońsku i będzie reprezentowała nasz powiat w zawodach strefowych, które odbędą się w przyszłym roku.