Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W kieszeni chował torebkę z białym proszkiem

Zdjęcie aktualności W kieszeni chował torebkę z białym proszkiem Fot. Policja.pl

W nocy z piątku na sobotę policjanci z raciąskiego komisariatu na ul. Płockiej w Raciążu zatrzymali do kontroli daewoo, którym kierował 27-latek z gm. Strzegowo. Mężczyzna chwilę wcześniej na widok radiowozu gwałtownie skręcił na stację paliw. W czasie kontroli funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Kierowca do tego był niespokojny i kurczowo trzymał kieszeń spodni.

- Jak się okazało w organizmie miał blisko 0,4 promila alkoholu, a w kieszeni chował foliową torebkę z białym proszkiem. W czasie sprawdzenia auta 27-latka za osłoną przeciwsłoneczna policjanci znaleźli kolejną torebkę z taką samą zawartością. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew celem zbadania czy kierował autem nie tylko po alkoholu, ale też po użyciu środków odurzających. Auto zostało odholowane na strzeżony parking – informuje Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Wstępnie 27-latek usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 3 lat wiezienia, wysoka kara grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.