Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Krajęczynie wyremontowano świetlicę wiejską a w Szumlinie powstał budynek gospodarczy

Zdjęcie aktualności W Krajęczynie wyremontowano świetlicę wiejską a w Szumlinie powstał budynek gospodarczy Gmina Joniec

W Gminie Joniec zakończył się remont świetlicy wiejskiej w sołectwie Krajęczyn oraz budowa budynku gospodarczego w sołectwie Szumlin. Oba zadania realizowane były z "Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020" oraz ze środków własnych Gminy Joniec.

 

W budynku świetlicy wiejskiej w Krajęczynie wymieniono zniszczoną podłogę, oczyszczono też podłoże ze starego nasypu. Podłoga została wybetonowana i docieplona styropianem, a następnie posadzkę wylano mixokretem. Zamontowane zostały również nowe okna i parapety. Prace wykonali w czynie społecznym mieszkańcy sołectwa Krajęczyn.

 

W Szumlinie postawiono budynek gospodarczy. Prace polegały m. in. na wyrównaniu terenu w miejscu budowy, zrobienie wykopów pod fundament i wylaniu ław fundamentowych. Wymurowano ściany, położono dach dwuspadowy o konstrukcji krokwiowo-jętkowej, a podszycie dachu wykonano z blachodachówki. W budynku zamontowano okna i drzwi. Prace budowlane wykonali mieszkańcy sołectwa Szumlin.

 

Koszt remontu świetlicy wiejskiej w Krajęczynie to 20 078,84 zł, natomiast koszt budowy budynku gospodarczego w Szumlinie to 22 644,71 zł.