Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W poniedziałek przekazanie placu budowy pod modernizację małego targowiska

Zdjęcie aktualności W poniedziałek przekazanie placu budowy pod modernizację małego targowiska

 

To najprawdopodobniej ostatni weekend kiedy tzw. małe targowisko miejskie przy ul. Pułtuskiej będzie otwarte dla handlujących i kupujących. W poniedziałek ma nastąpić przekazanie wykonawcy placu budowy, który pracować będzie nad jego modernizacją.

 

Mają tu powstać nowe wiaty z zapleczem sanitarnym, a cały teren podłączony do sieci wodno-kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Mówi Filip Przedpełski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Płońsku.

 

- Modernizacja małego targowiska będzie polegała na wyburzeniu starych pawilonów handlowych. Zastąpi je 6 nowoczesnych, wyposażonych w urządzenia sanitarne. Pojawią się również nowe stoiska handlowe, a także ogólnodostępny sanitariat dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na wydzielonej powierzchni będzie odbywała się sprzedaż ekologicznych produktów rolnych - wymienia rzecznik.

 

Targowisko zostanie także oświetlone. Rozpoczęcie prac uzależnione będzie przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Modernizacja małego rynku nie oznacza jednak, że handlujący nie będą mieli zapewnionego miejsca sprzedaży swoich produktów. Część z nich ma przenieść się na targowisko Manhattan, a część na duży plac przy ul. Targowej.

 

- Zapraszamy kupców na Manhattan oraz na duże targowisko. Niedzielny targ z gołębiami odbywać się będzie na targowisku Manhattan, wjazd od ul. Żołnierzy Wyklętych. Pozostałych handlujących zapraszamy na duże targowisko we wtorki, piątki i niedziele - wyjaśnia Filip Przedpełski.

 

Inwestycja pochłonie blisko 2 mln zł z czego połowa to dofinansowanie unijne.