Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W poszukiwaniu zapomnianych pasji

Zdjęcie aktualności W poszukiwaniu zapomnianych pasji Jacek Dzięgielewski "Krasnale i tajemnica zapomnianych pasji" | fot. zbiory prywatne autora

Płońszczanin, Jacek Dzięgielewski napisał książkę dla dzieci pt. „Krasnale i tajemnica zapomnianych pasji”. Pisać lubił od zawsze, najczęściej pisze w autobusie, jadąc do pracy. Inspiracje czerpie z rozmów z ludźmi. Pisanie to jego pasja, która daje mu wiele satysfakcji.

Pewnie wielu z nas chciało napisać książkę dla dzieci. Jednak nie każdemu udało się to marzenie spełnić. Jacek Dzięgielewski jest jedną z osób, która od zawsze lubiła pisać, a teraz dołączyła do grona twórców literatury dziecięcej. W tym roku na rynku wydawniczym ukazała się jego książka dla dzieci „Krasnale i tajemnica zapomnianych pasji”. Jest to opowieść o krasnalach, które noszą w swoich torbach maleńkie bakcyle i rozdają je dzieciom oraz o złośliwych chochlikach, które wszystko komplikują.

- Książka opowiada o bajkowym świecie krasnali, które mają specjalne zadanie pobudzania dziecięcych pasji, hodowania tych pasji do czasu, żeby te pasje się zadomowiły. Do tego służą takie stworki, które nazwane są bakcylami. Każdy ma swoje imię w zależności od tego, czemu służy, jest więc „Czytaj”, „Maluj”, „Gotuj”, różnego rodzaju bakcyle. Są też w tym świecie chochliki, które przeszkadzają krasnalom. Pasje zanikają, krasnale szukają przyczyny. A resztę trzeba przeczytać – zachęca Jacek Dzięgielewski.

Ogólnie jest to opowieść o poszukiwaniu. Książka pisana jest wierszem i okraszona pięknymi fotografiami, i skierowana jest nie tylko do dzieci, ale również dla rodziców.

- W książce też jest przesłanie dla dorosłych, którzy też tracą te pasje i jeden z takich odnalezionych bakcyli to taki zapomniany bakcyl, gdzieś tam przez kogoś dorosłego i on również wraca później do swojego właściciela – wyjaśnia autor.

Sama historia powstawała etapami, najczęściej podczas podróży autobusem do i z pracy.

- To nie było pisane jako książka. Pisałem zawsze gdzieś tam dla przyjemności. Głównie w autobusie, bo dojeżdżam do pracy codziennie i coś trzeba z tymczasem zrobić. To jest ten moment, kiedy mogę się wyciszyć – przyznaje Jacek Dzięgielewski.

Pisanie to jego pasja, która przynosi mu wiele satysfakcji. W planach są już kolejne historie, nie tylko dla dzieci. Książkę „Krasnale i tajemnica zapomnianych pasji” można kupić na stronie Wydawnictwa Martel i we wszystkich księgarniach wysyłkowych w tym Empik.com, Smyk.com i Tania Książka oraz w wybranych Urzędach Pocztowych. Zachęcamy do lekury. 

Linki:

Krasnale i tajemnica zapomnianych pasji | Wydawnictwo MARTEL

Krasnale i tajemnica zapomnianych pasji - Dzięgielewski Jacek | Książka w Sklepie EMPIK.COM

https://www.smyk.com/p/krasnale-i-tajemnica-zaginionej-pasji-i6872339

https://www.taniaksiazka.pl/krasnale-i-tajemnica-zapomnianych-pasji-jacek-dziegielewski-p-1498682.html