Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Raciążu rozpoczęła się V edycja zawodów Legia MTB Maraton

Zdjęcie aktualności W Raciążu rozpoczęła się V edycja zawodów Legia MTB Maraton

W parku miejskim przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Raciążu rozpoczęły się zawody kolarskie V edycji zawodów Legia MTB Maraton. O godzinie 10.00 dwunastu zawodników wyruszyło na dystansie GIGA wynoszącym 52 km. 

Tegoroczna edycja zawodów wygląda podobnie jak poprzednie, runda liczy 13,4 km i rozgrywana jest na 3 dystansach. 

- Podobnie jak poprzednie edycje runda 13,4 km rozgrywana na 3 dystansach. Najdłuższy dystans nieco skrócony ze względu na pogodę 4 rundy dla dystansu GIGA 52 km. Również skróciliśmy dystans dla grupy MEGA 27 km i na jedną rundę dystans MINI, czyli najmłodsi, dzieci, młodzież i ci, którzy nie mają jeszcze takiego doświadczenia w kolarstwie i możliwości, żeby ścigać się  na dłuższych dystansach - mówi Marcin Wasiołek, dyrektor cyklu wyścigów Legia MTb Maraton. 

Poziom zawodów z roku na rok jest coraz wyższy, a kolarstwo stało się stylem życia.

- Od lat obserwuję i kolarstwo stało się trochę stylem życia dla większości Polaków. Ponad 50% ludzi jeździ na rowerach, ma kontakt z rowerem i część jeździ rekreacyjnie, ale jest spora część tych amatorów, która uprawia ten sport w swoim założeniu profesjonalnie i my to obserwujemy, jak patrzę na sprzęt, na przygotowania, na dietę, którą stosują zawodnicy, niemal tak samo jak profesjonalni sportowcy. Z przyjemnością się patrzy na tych wszystkich ludzi, którzy sobie rower wybrali jako styl życia - stwierdza Marcin Wasiołek. 

Wśród dzisiejszych faworytów są na dystansie GIGA płońszczanin Kamil Kuszmider, oraz na dystansie MEGA Damian Traczyk z Tomaszowa Mazowieckiego. 

- Faworytem na dystansie GIGA jest mieszkaniec Płońska Kamil Kuszmider, jest jednym z czołowych zawodników w Polsce, jak obserwuję jego wyniki również na innych zawodach. Na dystansie MEGA jest bardzo wyrównany poziom i tam jest 10 zawodników, z których każdy może wygrać. Zgłosił się Damian Traczyk z Tomaszowa Mazowieckiego, który według mnie może być faworytem dzisiejszego wyścigu na tym dystansie - wymienia Wasiołek.  

Start etapu MEGA na dystansie 27 km o godzinie 12.00. Do końca tegorocznej edycji zawodów Legia MTB Maraton pozostało 7 etapów. Łącznie w tym roku jest 12 edycji zawodów.