Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Raciążu zebrali ponad 18 tysięcy!

Zdjęcie aktualności W Raciążu zebrali ponad 18 tysięcy! zbiory MCKSiR w Raciażu

Sztab w Raciążu również podsumował zbiórkę WOŚP. Podczas 29 Finału udało się zebrać ponad 18 tysięcy złotych. Działania artystyczne tego dnia przeniosły się do internetu. Można było online oglądać koncerty i występy, a także śledzić przebieg zbiórki. Nie zabrakło też tradycyjnego światełka do nieba.

 

W tym roku zebrano 18 848, 40 złotych co prawda rekordu z ubiegłego roku nie udało się pobić, ale wynik jest satysfakcjonujący.

 

- Jest to wynik trochę mniejszy jak w ubiegłym roku, jednak i tak bardzo satysfakcjonujący, biorąc pod uwagę czas w jakim było to organizowane. Wielkie dzięki dla wolontariuszy i wszystkich osób, instytucji, które włączyły się w tym roku w zbiórkę i w organizację finału. Ten finał WOŚP był inny, ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne. Mimo to udało nam się zorganizować występy artystyczne, które można było oglądać online. W tym roku mieliśmy też sporo skarbon stacjonarnych we wszystkich szkołach z terenu miasta i gminy. Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za włączenie się w zbiórkę i współudział w organizacji tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w Raciążu - powiedział Artur Adamski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu.

Wolontariusze ogółem zebrali 9 300,66 zł. Największą (wśród 30 wolontariuszy) kwotę zebrał Jakub Małecki – 835, 70 zł.

Podczas niedzielnego finału WOŚP na profilu Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu można było wysłuchać online koncertów takich zespołów jak Kaplica, Corpus D, wystąpili też Fabryka Dźwięku, Paweł Kolczyński oraz  dzieciaki ze szkół w Uniecku i w Raciążu. Było też tradycyjne światełko do nieba.