Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Przed nami święto czytania czyli VIII edycja Nocy Bibliotek pod hasłem 'To się musi powieść'

Zdjęcie aktualności Przed nami święto czytania czyli VIII edycja Nocy Bibliotek pod hasłem 'To się musi powieść'

 

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek, jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

 - W ramach odchodów Nocy Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie zaplanowaliśmy wydarzenia dla dzieci oraz dorosłych - informuje dyrektor MBP w Ciechanowie, Alicja Wodzyńska.Dla dzieci zostanie zorganizowany „Poranek w Bibliotece” i „Pokój Zagadek o Wielkich Polkach i Polakach”. - Są to wyjątkowe zajęcia rozwijające kreatywność i logiczne myślenie oraz przybliżające postacie ważne dla Polski i świata. Liczne plansze tematyczne, materiały graficzne, książki, mapy, reprodukcje obrazów, eksponaty i skrzynie z zaszyfrowanymi kłódkami to wiodące narzędzia wykorzystywane podczas zajęć. Świetna zabawa gwarantowana - zachęca do udziału Wodzyńska.

Do akcji przyłącza się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Ciechanowie. W wypożyczalni przy ul. Warszawskiej 54 o 15.00 będzie koło fortuny, karaoke, teatrzyk, zagadki, gry i zabawy, a w budynku głównym przy ul. Warszawskiej 34 o 16.00 zaplanowano spacerek po Ciechanowie - wirtualnie oprowadzi uczestników Barbara Bielasta. O 18.00 bibliotekrze zapraszają na wernisaż wystawy autorstwa członków Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego "Nad Soną, Wkrą i Łydynią".