Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W Sochocinie mają nowy wóz pożarniczy!

Zdjęcie aktualności W Sochocinie mają nowy wóz pożarniczy! KW, OSP w Toporze

Gmina Sochocin zakupiła wóz pożarniczy marki Star, który już wkrótce trafi do wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie. Umowa na zakup wozu została podpisana dzisiaj przed południem. Koszt zakupu pojazdu to 165 tys. złotych i został pokryty z budżetu gminy.

Umowę w sprawie zakupu wozu strażackiego dla OSP w Sochocinie podpisali wójt Jerzy Ryziński oraz Marian Ojdana, prezes OSP w Toporze, od której pojazd został zakupiony. 

- Uważam, że to jest duży sukces jeśli chodzi o zakup samochodu strażackiego średniego dla OSP Sochocin dlatego, że aktualnie jednostka dysponuje bardzo starym samochodem bojowym Jelcz, prawie 40-letnim, i wiadomo, że stan techniczny jest bardzo zły, stąd dbając o bezpeczeństwo naszych strażaków zakup wozu. Długo czekali druhowie, bo w poprzedniej kadencji był zakupiony wóz, który nie miał certyfikatu dopuszczenia do akcji bojowych i dlatego musieliśmy ten poprzedni samochód sprzedać. Około 20 lat strażacy czekali na zakup nowego samochodu. Jest używany, ale w bardzo dobrym stanie technicznym, więc żeby spełnić oczekiwania i nadzieje naszych druhów z OSP w Sochocinie samochód został zakupiony i prawdopodobnie pod koniec października wejdzie do służby. Także jesteśmy wszyscy naprawdę bardzo zadowoleni - powiedział Jerzy Ryziński, wójt sochocińskiej gminy.

Wóz pożarniczy marki Star zastąpi poprzedni wykorzystywany do akcji ratowniczych. Zakupiony wóż strażacki wyposażony jest w zabiornik na 2500 litrów wody i 250 litrów środka pianotwórczego oraz w autopompę.

- Dla nas jako jednostki OSP w Sochocinie jest to krok do przodu. Samochód zastapi pojazd marki Lublin 3, który był wykorzystywany do ratownictwa technicznego, drogowego, z tym, że miał mały zapas wody około 600 litrów i mógł tylko zabrać 3 ratowników. Ten samochód, który będzie teraz włączony do służby jest już takim normalnym samochodem ratowniczo-bojowym. Posiada zbiornik 25000 litrów i autopompę, i może zabrać ze sobą cały zastęp strażaków, czyli 6, co ułatwi nam walkę nie tylko z wypadkami drogowymi, ale odciąży też wysłużonego Jelcza i będziemy mogli gasić większe i mniejsze pożary dwoma samochodami. Będzie to dla nas, jako jednostki, bardzo duże usprawnienie, a także pozwoli zachować większe bezpieczeństwo na terenie gminy - powiedział Jacek Ryzyński, prezes OSP w Sochocinie.

Koszt zakupu pojazdu to 165 tysięcy złotych i został w całości pokryty z budżetu gminy. Nowy wóz pożarniczy zostanie przekazany jednostce pod koniec października.