Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

W szpitalu w Sierpcu zostanie utworzonych 44 łóżek covidowych

Zdjęcie aktualności W szpitalu w Sierpcu zostanie utworzonych 44 łóżek covidowych fot. Szpital w Sierpcu

Decyzją Wojewody Mazowieckiego od 29 października w Szpitalu Powiatowym w Sierpcu zostaną utworzone 44 łóżka dla pacjentów z zakażeniem Sars-Cov-2. W związku z tą decyzją szpital ogranicza działalność podstawowych oddziałów szpitalnych. Oddział chorób wewnętrznych, Oddział chirurgii ogólnej, Oddział ginekologii i położnictwa, Oddział neonatologiczny, Oddział pediatrii oraz Oddział rehabilitacji z ośrodkiem dziennej rehabilitacji pozostają otwarte i nadal będą przyjmować pacjentów. 

- Część covidowa będzie bezpiecznie odizolowana w wyodrębnionej części szpitala. Zostaną zabezpieczone jak najszersze potrzeby zdrowotne pacjentów - zapewnia dyrektor placówki Robert Makówka.

Warto wspomnieć, że szpital w ostatnim okresie bardzo rozwinął swoją działalność. W najbliższym czasie rozszerzone zostaną usługi urazowo-ortopedyczne i diagnostyki USG ortopedycznej, a także zabiegi neurochirurgiczne. Zostanie też uruchomiona pracownia rezonansu magnetycznego, która powstaje w nowym, dobudowanym skrzydle szpitala.