Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Warto dziś założyć coś niebieskiego - Dzień Świadomości Autyzmu

Zdjęcie aktualności Warto dziś założyć coś niebieskiego - Dzień Świadomości Autyzmu Niebieski kwiecień - Dni Świadomości Autyzmu- Płońsk 2018 | Fot. Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Płońsku

Dziś (2 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zazwyczaj w powiecie płońskim świętowaliśmy ten dzień w bardziej huczny sposób, robiąc konferencje, wystawy, happeningi, czy pokazy filmowe. Obchody czasem trwały kilka dni, a bywało nawet, że był to ,,Niebieski Tydzień".

W tym roku, ze względu na epidemię, ograniczamy się do koloru niebieskiego, solidarności i do życzeń, mówi Elżbieta Wiśniewska, Starosta Powiatu Płońskiego.

Na terenie powiatu płońskiego znajduje się kilka placówek, które zajmują się osobami autystycznymi. Jedną z nich jest m.in. Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy „Dobry Dom”.

Mówi Elżbieta Wiśniewska. Na znak solidarności i wsparcia osób z autyzmem i ze spektrum autyzmu warto dzisiaj założyć coś niebieskiego. 

W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu również Pracownicy Starostwa, przyłączyli się do akcji ubierając się na niebiesko na znak solidarności, zrozumienia i przeciwdziałania dyskryminacji Osób z Autyzmem i ich rodzin.