Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

We wrześniu ruszy komunikacja autobusowa w Płońsku. Jak przebiegać będą linie i ile zapłacimy za bilet?

Zdjęcie aktualności We wrześniu ruszy komunikacja autobusowa w Płońsku. Jak przebiegać będą linie i ile zapłacimy za bilet? Teren byłego dworca PKS w Płońsku, gdzie zlokalizowany będzie przystanek początkowy

 

Kolejny krok do uruchomienia linii komunikacyjnych publicznego transportu zbiorowego postawią w czwartek płońscy radni miejscy. W czasie najbliższej sesji pod ich głosowanie trafią m.in. uchwały dotyczące przebiegu trasy, cen biletów oraz ulg i zlokalizowania przystanków.

 

Ratusz w planach ma uruchomienie dwóch linii autobusowych – Zielonej i Żółtej. Obie swój początek będą miały na terenie byłego dworca PKS. Pierwsza prowadzić będzie przy miejskim targowisku, obwodnicą wschodnią, na Poświętne, następnie Grunwaldzką, Wolności, Popiełuszki, przy budynkach centrum kultury oraz sportu i rekreacji, szkołach nr 2 i 4 oraz biblioteki miejskiej przy ul. Północnej, kończąc na nowej obwodnicy św. Jana Pawła II. Linia Żółta poprowadzi przez dzielnicę przemysłową, płońskie „Piaski”, następnie ulicą Kopernika i Szkolną zatrzymując się na „Sadybie”.

 

Zgodnie z propozycją za jednorazowy bilet normalny zapłacimy 3 zł, natomiast na bilet miesięczny wydamy już 80 zł. Jeśli podróżować będziemy ze zwierzęciem to zapłacimy za niego symboliczną złotówkę. Z usług transportu publicznego bezpłatnie skorzystać będą mogły osoby powyżej 70. roku życia, honorowi dawcy krwi, dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne. Na uczniów i studentów oraz posiadaczy karty dużej rodziny czekać będzie 50% ulga.

 

Publiczny transport ulicami Płońska ma ruszyć we wrześniu.