Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Gruntowe Moczenie Kija 2020": Wędkarska rywalizacja wraca nad Zalew

Zdjęcie aktualności fot. Koło PZW Nowe Miasto

Wędkarska rywalizacja wraca nad Zalew w Nowym Mieście. W niedzielę, 21 czerwca, na brzegu spotkają się seniorzy, którzy wezmą udział w towarzyskich zawodach „Gruntowe Moczenie Kija 2020”.

Ograniczenia związane z walką z pandemią Covid-19 ich jednak nie ominą i będą musieli stosować się do ściśle określonych zasad. Pierwotnie nowomiejska rywalizacja przewidziana byłą także dla najmłodszych amatorów wędkowania, ale ostatecznie rozdzielono te dwa wydarzenia, o czym Radiu Płońsku mówił Łukasz Wawrzyński, członek zarządu koła PZW w Nowym Mieście.

- Zawody miały być wyższej rangi, bo miały być to zawody rangi mistrzowskiej, ale nie jesteśmy w stanie w tym momencie takich przeprowadzić. Trzeba byłoby zrobić dwie tury, a to wiąże się z większym zagrożeniem odnośnie do Covid-19, dlatego właśnie zmieniliśmy rangę zawodów. Trudno jest utrzymać dzieci w spokoju. One lubią się bawić, witać itp., więc zrezygnowaliśmy z zawodów z dziećmi. Będą one tylko i wyłącznie dla seniorów. Została zmieniona forma zawodów – wyjaśnia członek zarządu koła.

Wędkarze biorący udział w zawodach rozpoczną rywalizację o 7:00 i potrwa ona do południa. Następnie ważenie ryb, ogłoszenie wyników i rozdanie pucharów oraz nagród. Oprócz wędek, seniorzy będą musieli wyposażyć się w podstawowe środki ochrony osobistej.

- Generalnie muszą być zabezpieczeni w środki ochrony osobistej, przede wszystkim maseczki, bo jeśli chodzi o płyn do dezynfekcji itp. to my to zapewniamy. W ogłoszeniu prosiłem też o to, żeby się nie zbliżać do siebie i zachowywać wyznaczone 2 m odstępu. Zapisać się można pod numerem telefonu 531 310 163, bądź Messengera Koła PZW Nowe Miasto. Będą na pewno puchary, będą dyplomy, ale będą też niespodzianki - zachęca Łukasz Wawrzyński.

 

Ponadto, organizatorzy nie mogą zapewnić posiłków w czasie imprezy z powodów sanitarnych, dlatego dodatkowa torba na własny prowiant – mile widziana. Dla najmłodszych zarząd koła PZW Nowe Miasto również szykuje wędkarską rywalizację, aby wynagrodzić im zaległe zawody, które z powodu ograniczeń nie mogły się odbyć w pierwotnych terminach.