Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Więcej za parking, posiadanie psa czy miejsce na targu. Podwyżki cen od nowego roku?

Zdjęcie aktualności Więcej za parking, posiadanie psa czy miejsce na targu. Podwyżki cen od nowego roku?

 

Kolejne podwyżki cen uderzą w kieszenie płońszczan. Od nowego roku prawdopodobnie zapłacimy więcej za pozostawienie naszych pojazdów w strefie płatnego parkowania, ale wzrosty cen mogą dotknąć także właścicieli psów oraz handlujących na miejskim targowisku.

 

Uchwały w tej sprawie będą dopiero poddane pod głosowanie w czasie czwartkowej [21 października] sesji Rady Miejskiej w Płońsku. Zgodnie z projektem od 1 stycznia godzina parkowania kosztować będzie 3 zł, a nie jak do tej pory 2 zł. W tym przypadku wzrost opłat ma na celu zniechęcenie kierowców do długiego parkowania – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

 

Powiedzieli nam kierowcy. Roczna stawka opłaty od posiadania psów wyniesie natomiast 100 zł, a więc o 30 zł więcej niż dotychczas. Handlujących na miejskim targowisku również czekają podwyżki. Dzienna stawka opłaty targowej na dużym targowisku od sprzedaży ze straganu, stołu, budki czy namiotu ma wynieść 40 zł. Teraz obowiązuje kwota 25 zł. W górę pójdą także stawki podatku od nieruchomości. Za metr kwadratowy powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego płacimy teraz 0,83 zł, a po przyjęciu nowej uchwały stawka ta będzie wynosiła już 0,89 zł.