Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wielkie serca. Pracownicy PGK zebrali pieniądze na nagrobek dla Mateuszka

Zdjęcie aktualności Wielkie serca. Pracownicy PGK zebrali pieniądze na nagrobek dla Mateuszka Fot. Zbiory prywatne

Wracamy do tematu znalezionego martwego dziecka na jednej z taśm sortowni śmieci Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku. Pracownicy spółki wyszli z inicjatywą zbiórki pieniędzy, aby zmarłemu dziecku wybudować godny nagrobek. Na ten cel zebrano ponad 2 tys. zł. Resztę dołożył PGK z własnego budżetu.

- W momencie gdy odnalezione zostało ciało Mateuszka, podjęliśmy decyzje, że po zakończeniu sekcji zwłok i wszystkich działaniach prowadzonych przez prokuraturę zajmiemy się nagrobkiem dla tego dziecka. Przyrzekłem sobie, że dopóki będę żył to będę się tą sprawą zajmował i dbał o ten grób. Razem z całą załogą PGK Płońsk zdecydowaliśmy, że każdy dobrowolnie przeznaczy dowolną ilość pieniędzy na stworzenie takiego nagrobka. Udało nam się zebrać 2250 zł. Nagrobek kosztował w sumie 5 tys. zł. Resztę do brakującej kwoty dorzucił prezes Dariusz Matuszewski – powiedział Tadeusz Dłużniewski, pracownik miejscowego PGK.

Jak podkreśla nasz rozmówca tego dnia wszystkie osoby pracujące w zakładzie nie zapomną do końca życia.

- Pierwszy tydzień po tym wydarzeniu był bardzo trudny zwłaszcza dla kobiet z naszego zakładu. Mieliśmy możliwość skorzystać z pomocy psychologa. Dla wielu z nas to była najgorsza chwila w życiu. Bardzo odbiło się to na naszej psychice. Cieszymy się, że mogliśmy przynajmniej w tak niewielki sposób uczcić pamięć Mateuszka – dodaje Tadeusz Dłużniewski.

Nagrobek powstał 1 czerwca. Przypomnijmy, że ciało noworodka zostało odnalezione w sortowni śmieci 16 grudnia 2019 r.