Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

WIOŚ o ustaleniach kontroli przeprowadzonej w gminie Czerwińsk nad Wisłą

Zdjęcie aktualności WIOŚ o ustaleniach kontroli przeprowadzonej w gminie Czerwińsk nad Wisłą fot. archiwum | WIOŚ w Warszawie

 

Wracamy do sprawy nielegalnego demontażu pojazdów, który ujawniono na początku sierpnia w miejscowości Łbowo, w gminie Czerwińsk nad Wisłą.

 

Przypomnijmy tylko, że oględziny nieruchomości wykazały obecność 3 pojazdów i zmieszanych odpadów po demontażu w tym tapicerek, zderzaków czy opon. Dzierżawca terenu przyznał się do procederu. Na szczęście na terenie działki nie stwierdzono śladów zanieczyszczenia gleby substancjami ropopochodnymi lub innymi płynami eksploatacyjnymi. Teraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie podaje, że informacja o ustaleniach przeprowadzonej kontroli została przekazana do burmistrza miasta i gminy Czerwińsk nad Wisłą. Mówi Milena Nowakowska, rzecznik inspektoratu.

 

 

Inspektorzy zaznaczyli, że okoliczności sprawy wskazują zasadność wyegzekwowania przez burmistrza, jako organu uprawnionego, przepisów ustawy o odpadach określających zasady usuwania zanieczyszczeń.

 

O sprawie ujawnienia nielegalnego demontażu pisaliśmy TUTAJ