Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wirtualna wędrówka po Czerwińsku nad Wisłą sprzed 100 lat na ekranach komputera lub smartfona

Zdjęcie aktualności Wirtualna wędrówka po Czerwińsku nad Wisłą sprzed 100 lat na ekranach komputera lub smartfona

 

Historyczny Czerwińsk nad Wisłą trafia do internetu. Właśnie rusza projekt "e-Czerwińsk - historyczne dziedzictwo kulturowe". Powstała już strona internetowa przedsięwzięcia, do której dołączy stworzona na potrzeby pomysłu aplikacja mobilna.

 

Wszystko w celu prezentacji zabytków, historii, materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego, artystów i rzemieślników oraz organizowanych lokalnie wydarzeń kulturalnych.

 

- Na stronie internetowej przedstawiać będziemy artystów i rzemieślników oraz promować lokalne wydarzenia. Projekt umożliwi przeniesienie się w czasie do lat 20-30 XX wieku, dzięki przygotowanej rekonstrukcji 3D miejscowości. Pomysł na stworzenie takiego projektu to tak naprawdę liczne rozmowy członków stowarzyszenia i chęć przedstawienia tego dziedzictwa, które w większości jest zapomniane i wymaga odtworzenia, dalszej promocji i rozwijania - wyjaśnia Mateusz Odoliński, wiceprezes stowarzyszenia Nasz Czerwińsk nad Wisłą.

Pierwsze efekty pracy można już podejrzeć, ale oficjalnie strona ma ruszyć w połowie listopada.

 

LINK DO STRONY -> eCzerwińsk - historyczne dziedzictwo kulturowe

 

- Na stronie internetowej zaprezentujemy kilka ginących zawodów. Będą to krótkie filmiki prezentujące np. garncarstwo, kowalstwo, wikliniarstwo czy szkutnictwo. Są to zawody, które kiedyś w Czerwińsku występowały i chcemy pokazać jak wyglądało życie w tej miejscowości na przestrzeni wieków. Realizacja projektu dofinansowana została ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci - dodaje Mateusz Odoliński.

 

Już teraz na stronie projektu znajdziemy model 3D Czerwińska nad Wisłą z lat 20-30 XX wieku oraz wizualizację miasta z tego okresu.