Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wirtualnie policzyły się z cukrzycą

Zdjęcie aktualności Wirtualnie policzyły się z cukrzycą fot. "Płońszczanki" sekcja LA 4 Koła PTS Płońsk

 

15. Bieg "Policz się z cukrzycą" towarzyszący zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Pomocy zorganizowano tym razem w całkowicie odmiennej, bo wirtualnej, formule. W tym roku sami mogliśmy zdecydować o miejscu i trasie biegu. Hasło przewodnie promowało jeden z programów medycznych WOŚP, a więc Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

 

Tegoroczną akcję wsparła 14-osobowa grupa płońszczanek trenujących pod okiem Marty Michalak w lekkoatletycznej sekcji 4 Koła PTS Płońsk.

 

- Jednym z rozwiązań jest bieg wirtualny, a my chcemy pomagać w taki sposób jaki umiemy najlepiej, czyli po prostu biegając. Wykupiłyśmy pakiety startowe na bieg „Policz się z cukrzycą”. Można było wybrać sobie miejsce, czas i dystans (minimum 5555 m) i go po prostu przebiec. My sobie wybrałyśmy ustronne miejsce w wsi Sobieski i tam pobiegłyśmy. Pogoda nam sprzyjała, było fantastycznie. Fajne tereny do biegania, a poza tym pogoda, aura i klimat sprzyjały - przyznała Marta Michalak.

 

Grupa dorosłych płońszczanek trenujących pod jej okiem stale rośnie w siłę. Motorem napędowym do prowadzenia zajęć była inna impreza biegowa promująca walkę z nowotworem piersi.

 

- Brzydko mówiąc „panie przepadły”, ponieważ te, które zapadały w sen zimowy, jeśli chodzi o zewnętrzne aktywności na czas późno jesienno-zimowy, to teraz jednak zakładają buty do biegania i wybiegają pomimo śnieżycy, wiatru czy mrozów, tak więc „załapały bakcyla” - dodaje Marta Michalak.

 

Dotychczas za pieniądze z biegu fundacji WOŚP udało się zakupić 100 pomp insulinowych. Sam bieg wspiera również akcję „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności. Ma ona na celu umieszczanie na opakowaniach ważnych dla diabetyków informacji.