Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wiwat szkoło, wiwat nauczyciele - powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Zdjęcie aktualności Wiwat szkoło, wiwat nauczyciele - powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

 

Dziś (13 października) świętowali nauczyciele placówek podległych płońskiemu starostwu. Impreza Dnia Edukacji Narodowej odbyła się tym razem w murach Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska podkreślała, że zawód nauczyciela jest jej szczególnie bliski.

Po występach artystycznych w krótkich przemówieniach podkreślano wagę pracy w szkole. Podczas uroczystości wręczone zostały 44 Stypendia Starosty Płońskiego dla uczniów z najlepszymi wynikami: maturalnymi, sportowymi oraz osiągnięciami edukacyjnymi, połączone z nagrodami finansowymi do 2 tys. zł.

 powiedziały Ilona Klonowska i Julia Skwarska, które znalazły się w gronie wyróżnionych uczniów.

Ponadto wręczono również nagrody starosty dyrektorom i nauczycielom z pięciu szkół średnich. Trzech w Płońsku oraz po jednej w Raciążu i Czerwińsku nad Wisłą, dwóch ośrodków szkolno-wychowawczych w Jońcu i Płońsku, Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Pełna lista nazwisk wyróżnionych uczniów i nauczycieli poniżej.

 

Stypendium Starosty Płońskiego Lista uczniów uzdolnionych i uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe, którym Starosta Płoński przyznał stypendia za rok szkolny 2020/2021.

Najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego:

  1. Marta Łazarska I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku (99,33%).

  2. Jakub Żuchowski Zespół Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku, - III Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (91,33%)

  3. Piotr Ambrochowicz Zespół Szkół w Raciążu, - Liceum Ogólnokształcące im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu (90,33%).

  4. Kamil Gwiazdowski Zespół Szkół Nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku, - Technikum Nr 2 w Płońsku (85,67%).

  5. Klaudia Macioszek (ZS Nr 1) - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku, - II Liceum Ogólnokształcące w Płońsku (85%).

  6. Patrycja Antoniewska (ZS Nr 1) - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku, - Technikum Nr 1 w Płońsku (81%).

  7. Bartosz Majchrzak (ZS Raciąż) - najlepsze wyniki egzaminu maturalnego w Zespole Szkół w Raciążu, - Technikum w Zespole Szkół w Raciążu (81%). II.

Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych:

  1. Julia Skwarska (I LO) - III miejsce w XVII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla Obcokrajowców, 2021, - Laureatka XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моем?”, 2021, - Wyróżniona w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA 2020”.

  2. Ewa Wielgolaska (ZS Raciąż) - III miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie online z języka rosyjskiego jako języka obcego, 2020.

  3. Dawid Sałaciński (I LO) - Laureat XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в имени тебе моем?”, 2021.

  4. Ilona Klonowska (I LO) - Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

  5.  Zuzanna Zadroga (I LO) - Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

Wysokie wyniki sportowe indywidualne:

  1. Aleksandra Zuba (I LO) - I miejsce w kategorii solo batonflag seniors na Międzynarodowym Festiwalu Mażoretek i Tańca, Bibinje, Chorwacja, 2021, - I miejsce w kategorii solo baton seniorki na II Mistrzostwach Polski Mażoretek federacji EMA 2021, - Internetowy I Wicemistrz Polski mażoretek 2021 w kategorii solo buława młodzież, 2021, - III miejsce w kategorii solo flaga seniorki na Mistrzostwach Polski Środkowej Mażoretek, Uniejów 2021.

  2. Emilia Opałka (I LO) - I miejsce w kategorii walki ciągłe +65 kg w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021, - II miejsce w kategorii techniki specjalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021, - II miejsce w kategorii układy formalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021.

  3. Szymon Kaniewski (I LO) - I miejsce w trójboju siłowym w kategorii – 125 kg, teenagers 16-17, podczas XPC International Polish Championships (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski), Siedlce 2021, - I miejsce w kategorii 120 kg młodzik do lat 16 na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, Skierniewice 2020, - II miejsce w kategorii J16 120 kg na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym, Warszawa 2020.

  4. Zofia Klimczewska (I LO) - I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Lider 2021, w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Standard, Lublin 2021, - II miejsce w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Latin, w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Błonie – 2021, - II miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii: 14-15 (Junior 2), klasa: D, styl: Standard, Łomianki 2020,

  5. Alicja Pospieszyńska (I LO) - III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020, - I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020, - III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, w turnieju Małe Grand Prix - finał Otwarty Okręgowy turniej klasyfikacyjny w klasach HG i EF, Łomianki 2020.

  6. Wiktor Godlewski (ZS Nr 2) - III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020, - I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020, - III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin w turnieju Małe Grand Prix - finał Otwarty Okręgowy turniej klasyfikacyjny w klasach HG i EF, Łomianki 2020,

  7. Marlena Rosa (I LO) - V miejsce w chodzie na 10 000 m na Mistrzostwach Polski U20, Lublin 2021, - V miejsce w chodzie na 3000 m U20 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021.

  8. Mateusz Poryziński (ZS Nr 2) - VI miejsce w chodzie na 5000 m U18 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021, - I miejsce w chodzie na 10 000 m U18 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021. - II miejsce w chodzie na 5000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

  9. Karolina Górnicka (ZS Nr 2) - III miejsce w chodzie na 3000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

  10. Jakub Kowalski (I LO) - I miejsce w rzucie dyskiem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - II miejsce w rzucie oszczepem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

  11. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2) - I miejsce w biegu na 100 m przez płotki na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - IV miejsce w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

  12. Wiktor Mateńko (I LO) - I miejsce w biegu na 100 m na Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2020.

  13. Łukasz Korzeniowski (ZS Nr 1) - I miejsce w skoku w dal na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

  14. Klaudia Chojnacka (ZS Nr 2) - II miejsce w biegu na 100 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - II miejsce w biegu na 200 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - V miejsce w biegu na 100 m U20 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

  15. Patryk Stępiński (ZS Nr 1) - I miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020, - II miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

  16. Mateusz Pyrzyński (ZS Nr 1) - I miejsce w biegu na 100 m na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 202

  17. Jakub Ptasiewicz (ZS Nr 1) - II miejsce w skoku w dal U18 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

  18. Karolina Małek (ZS Nr 1) - II miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

  19. Marta Zdunowska (ZS Nr 1) - III miejsce w trójskoku na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

  20. Drużynowe: 1. Dominika Jaroszewicz (ZS Nr 1) - II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, - IV miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

  21. Drużyna Płońskiej Akademii Futbolu: Wiktor Biliński (ZS Nr 2), Dominik Łądka (ZS Nr 2), Natan Podgórski (ZS Nr 2), Piotr Prusak (ZS Nr 2), Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2), Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2), Filip Bańka (I LO), Michał Kowalski (I LO), Kamil Ostapowski (I LO), Damian Duszyński (ZS Nr 1), Adrian Urzykowski (ZS Nr 1), Maciej Rogowski (ZS Nr 1).

    Dyrektorzy szkół i placówek:

    1. Ewa Długoszewska (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płońsku)

    2. Bożena Dzitowska (Zespół Szkół Nr 2 w Płońsku)

    3. Ewa Głuchowaka (Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku)

    4. Karina Kmiecińska (I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku)

    5. Jacek Kostrzewa (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku)

    6. Renata Kozakiewicz (Zespół Szkół w Czerwińsku)

    7. Iwona Leszczyńska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu)

    8. Włodzimierz Pająk (Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku

    9. Dorota Rubinkowska (Zespół Szkół w Raciążu)

    Nauczyciele szkół i placówek:

    1. Ewa Bombała (Zespół Szkół w Czerwińsku)

    2. Daria Ciosek (Zespół Szkół Nr 2 w Płońsku)

    3. Piotr Gloch (Zespół Szkół Nr 2 w Płońsku)

    4. Agnieszka Kowalska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku)

    5. Józef Kowalski (Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku)

    6. Piotr Kozera (Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku)

    7. Ewa Litewka (Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku)

    8. Monika Marciniak (Zespół Szkół w Raciążu)

    9. Arkadiusz Markowski (Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku)

    10. Katarzyna Myszyńska (I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku)

    11. Aneta Rutkowska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku)

    12. Grażyna Szymańska (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płońsku)

    13. Beata Tchórznicka (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu)

    14. Radosław Wasilewski (I Liceum Ogólnokształcące w Płońsku)

    Nauczyciele mianowani:

    1. Andrzej Kraszewski (Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku)

    2. Adrian Dalecki (Zespół Szkół Nr 1 w Płońsku)

    3. Justyna Dalecka (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jońcu)

    4. Magdalena Gmurczyk Okrasa (Zespół Szkół w Czerwińsku)