Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wjechał na czołówkę. 18-latek zabrany do szpitala

Zdjęcie aktualności Wjechał na czołówkę. 18-latek zabrany do szpitala KPP NDM

 

18-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem, który prowadził 21-latek. Do zdarzenia doszło we wtorek (10 sierpnia) po 20.00 w Wągrodnie na drodze relacji Nasielsk-Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-latek na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka hyundaiem getz, którym kierował 21-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. W rejon zdarzenia udali się policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego. Wykonywali oni czynności na miejscu wypadku. Pomocy udzieliła również straż pożarna oraz służby medyczne. Kierujący volkswagenem 18-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala – informuje rzeczniczka KPP w Nowym Dworze, Joanna Wielocha.

Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy byli trzeźwi. Pogoda bardzo często z godziny na godzinę potrafi być zmienna, o czym świadczą ostatnie prognozy. Opady deszczu sprawiają, że na drodze robi się ślisko.

Dlatego też policjanci apelują do kierujących, aby w taką pogodę być czujniejszym i dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Warto też przestrzegać przepisów i mieć poszanowanie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.