Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Włamania do domów w powiecie! Łupem padły pieniądze, biżuteria oraz zastawa stołowa

Zdjęcie aktualności Włamania do domów w powiecie! Łupem padły pieniądze, biżuteria oraz zastawa stołowa

 

W ostatnim czasie na terenie powiatu uaktywnili się włamywacze – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. Przestępcy dostali się do wnętrza trzech domów. Ich łupem padły pieniądze i biżuteria, a także kosztowna zastawa stołowa.

 

Do dwóch z trzech włamań doszło w miniony weekend w Sochocinie. Pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych, sprawcy weszli do wnętrza budynków przez drzwi balkonowe. W jednym przypadku drzwi wyważyli, w drugim wywiercili w nich otwór, co umożliwiło wejście.

 

- Włamywacze splądrowali wnętrza pomieszczeń w poszukiwaniu łupów. Ukradli biżuterię i pieniądze. Informację o trzecim włamaniu policjanci dostali również w miniony weekend. Doszło do niego w miejscowości Rzewin (gm. Baboszewo), na przestrzeni ostatniego tygodnia. Sprawcy, by wejść do środka pokonali zabezpieczenia drzwi na tyłach budynku. Ich łupem padł obraz w drewnianej ramie oraz kosztowna zastawa stołowa – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik płońskiej komendy.

 

Policjanci szukają sprawców, a do mieszkańców powiatu apelują o czujność. Komenda przypomina, że domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja, dlatego warto w odpowiedni sposób je zabezpieczyć, aby do minimum ograniczyć ryzyko włamania.