Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wniosek o 3-miesięczny areszt dla 34-letniego "pilarza"

Zdjęcie aktualności Wniosek o 3-miesięczny areszt dla 34-letniego

Prokuratura Rejonowa w Płońsku złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 34-letniego płońszczanina, któremu zarzuca się uszkodzenie ciała innemu mężczyźnie powyżej 7 dni oraz czynną napaść na funkcjonariusza przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Chodzi o sprawę, o której informowaliśmy już wczoraj. W piątkowy wieczór 34-latek piłą mechaniczną ranił innego mężczyznę w przedramię, a w niedzielę został zatrzymany przez policjanta, którego wcześniej próbował zaatakować, o czym mówiła nam prokurator rejonowa Ewa Ambroziak.

- Pierwszy zarzut to jest naruszenie czynności narządu i spowodowanie obrażeń powyżej 7 dni do 6 miesięcy, ale na razie wstępnie mamy takie wyniki, bo doszło do uszkodzenia przedramienia w kilku miejscach. Za to grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 – wyjaśnia Ewa Ambroziak – Poważniejszym zarzutem jest atak na funkcjonariusza w trakcie, kiedy wykonuje obowiązki służbowe. „Dokonuje czynnej napaści na funkcjonariusza przy pomocy niebezpiecznego narzędzia” to jest kara pozbawienia wolności do lat 10. Chodzi o funkcjonariusza, który interweniował w czasie drugiego incydentu, bo rzecz się miała dwukrotnie – 8 i 10 maja – dodaje prokurator.

Zarzuty zostaną postawione tylko 34-latkowi, który był zatrzymany razem z o 4 lata młodszym bratem. Drugiemu z mężczyzn nie postawiono żadnych zarzutów.