Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

WOT wspiera seniorów w procedurze szczepień

Zdjęcie aktualności WOT wspiera seniorów w procedurze szczepień Fot. zbiory WOT

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie pomagają seniorom, w tym kombatantom z rejonu odpowiedzialności brygady, w procedurze szczepień od rejestracji, poprzez transport, aż po szczepienia. Od 18 stycznia działa także całotygodniowa Infolinia wsparcia dla seniorów, która jest narzędziem pomocniczym w zakresie rejestracji, doradztwa i transportu do miejsca szczepień.

Działanie Infolinii ma usprawnić proces realizacji szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień, mówi Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Pod numerem 800 100 115, seniorzy mogą zgłaszać prośby o pomoc w procesie rejestracji, później w dowozie na miejsce szczepień. Żołnierze wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji, koordynują pomoc w dowozie przez podmioty do tego zobowiązane takie jak gminy, urzędy, czy miasta lub w sytuacji szczególnie trudnej, sami zorganizują wojskowy transport do punktów szczepień.

Najczęstszym powodem kontaktu z infolinią WOT jest duże obciążenie infolinii rządowej. Osoby kontaktujące się z operatorem WOT zgłaszały również potrzeby dojazdu mobilnego zespołu ze szczepionkami do osób leżących oraz prośby o wsparcie w transporcie, w tym inwalidów, kombatantów, osób starszych do punktów szczepień.