Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

WSA oddalił skargę powiatu. Odwołanie Obermeyera z funkcji dyrektora szpitala - nieważne

Zdjęcie aktualności WSA oddalił skargę powiatu. Odwołanie Obermeyera z funkcji dyrektora szpitala - nieważne fot. archiwum

 

Znamy decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie odwołania Pawła Obermeyera ze stanowiska dyrektora płońskiego szpitala powiatowego.

 

Przypomnijmy tylko, że w czerwcu ubiegłego roku do płońskiego starostwa wpłynęła decyzja wojewody. Zakwestionował w niej ważność uchwały o odwołaniu Obermeyera, który jest jednocześnie radnym sejmiku wojewódzkiego, ale powiat złożył na tę decyzję skargę do sądu. Ten jednak ją oddalił co oznacza, że odwołanie z pełnienia funkcji jest nieważne. Były dyrektor płońskiego szpitala na tę chwilę sprawy nie komentuje, ale odniósł się do niej radny powiatowy Andrzej Stolpa.

 

 

Rozstrzygnięcie wojewody mówi m.in. o tym, że „rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody sejmiku wojewódzkiego, którego radny jest członkiem”. Powiat wówczas jednak tłumaczył, że odwołanie ze stanowiska dyrektora nie stanowiło rozwiązania stosunku pracy, ponieważ w chwili powołania na fotel dyrektorski był on pracownikiem szpitala, a po odwołaniu nim pozostał. Zarząd powiatu jeszcze nie skomentował sprawy.