Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowano w powiecie płońskim?

Zdjęcie aktualności Wybory prezydenckie 2020. Jak głosowano w powiecie płońskim? fot. archiwum

Andrzej Duda uzyskał ponad 66% głosów w powiecie płońskim. Do wyborczych urn poszło blisko 46 tys. uprawnionych a najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Joniec.

 

Znamy już oficjalne wyniki głosowania w powiecie płońskim w wyborach prezydenckich. Do urn poszło blisko 46 tys. uprawnionych do głosowania a więc 65,8% osób. W powiecie płońskim urzędujący prezydent Andrzej Duda zdeklasował rywala uzyskując 66,27% głosów. Tym samym poparcie dla Rafała Trzaskowskiego ukształtowało się na poziomie 33,73%.

 

źródło: PKW

 

Najliczniej do wyborczych urn poszli mieszkańcy gminy Joniec. Przy wyborczych urnach stawiło się tam aż 77,88% uprawnionych. Dzięki tak wysokiej frekwencji to właśnie do gminy Joniec powędruje promesa na zakup wozu strażackiego w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Bitwa o wozy”. Najwyższe poparcie dla Andrzeja Dudy zanotowano w gminie Raciąż, bo tam na urzędującego prezydenta zagłosowało aż 81,56% wyborców.

 

źródło: PKW

 

W czasie niedzielnego głosowania nie obeszło się bez naruszeń ciszy wyborczej w powiecie.

 

- W pierwszym przypadku jeden z mieszkańców Płońska, podczas przeglądania portalu społecznościowego, natknął się na zdjęcia jednej z mieszkanek Płońska, która zamieściła zdjęcia gdy oddaje głos na jednego z kandydatów. Jest to agitacja wyborcza – wyjaśnia nam kom. Robert Górczyński z KPP w Płońsku - To było w jednym z lokali na terenie Płońska, dokładnie na ul. Młodzieżowej. Zostało przyjęte zawiadomienie o wykroczeniu, za które grozi kara grzywny – dodaje.

 

Drugi z przypadków zakłócenia ciszy zgłoszono w Stróżewie, w gminie Załuski. Dotyczył on niszczenia karty do głosowania w obecności członków komisji wyborczej. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego, posiadający zaświadczenie upoważniające go do głosowania na naszym terenie, podarł kartę i wyszedł z lokalu. Incydent zgłosiła przewodnicząca komisji w Stróżewie.