Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wybory prezydenckie w Raciążu przebiegają sprawnie i bez zakłóceń

Zdjęcie aktualności Wybory prezydenckie w Raciążu przebiegają sprawnie i bez zakłóceń

W Raciążu, jak informuje pełnomocnik ds. wyborczych Katarzyna Wawrowska, głosowanie w wyborach prezydenckich we wszystkich 3 komisjach obwodowych znajdujących się na trenie miasta, przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Głosowanie odbywa się zarówno w formie tradycyjnej, jak i w formie korespondencyjnej, jak również głosują osoby niepełnosprawne. Na chwilę obecną nie ma żadnych sygnałów o tworzących się kolejkach, czy jakichkolwiek zakłóceniach. Wszystko odbywa się płynnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W lokalach obowiązują maseczki, rękawiczki oraz dezynfekcja rąk. 

- Wszystkie lokale zostały zaopatrzone w środki ochrony osobistej. Dla komisji są maseczki, przyłbiece, rękawiczki. Lokale są dezynfekowane co półtorej godziny, wietrzone są pomieszczenia, przecierane są blaty, klamki, dezynfekowane są długopisy. W lokalach odbywa się również dezynfekcja rąk - informuje Katarzyna Wawrowska, pełnomocnik do spraw wyborczych w Raciążu.

Frekwencja na godzinę 12.00 wynosi 20,27%. Najwyższa frekwencja jest w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 przy ul. Parkowej 14 i wynosi 22%. 

Lokale są otwarte do godziny 21.00. Po otrzymaniu karty oddajemy głos tylko na jednego kandydata. Aby to zrobić należy umieścić X w kratce przy nazwisku osoby, na którą głosujemy.