Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wychowanek PAF trafił do Legii Warszawa

Zdjęcie aktualności Wychowanek PAF trafił do Legii Warszawa Fot. Zbiory prywatne

Wychowanek Płońskiej Akademii Futbolu 16-letni Patryk Romanowski, który w ostatnich sezonach występował w barwach Escoli Warszawa został piłkarzem mistrza kraju Legii Warszawa.

- Dla mnie to duży zaszczyt. Będę występował w kategorii juniorskiej. Legia to klub z wielką tradycją i wieloma sukcesami. Mam nadzieję, że nie zawiodę osób, które dały mi szansę by grać w barwach Legii - powiedział Radiu Płońsk Patryk Romanowski.

Zawodnik kontrakt z stołecznym zespołem podpisał na dwa lata. O jego przejściu do aktualnego mistrza kraju w kuluarach mówiło się od kilku miesięcy.

- Pierwsze rozmowy rozpoczęły się na początku marca. Opuszczając Płońsk nie przypuszczałem, że znajdę się tak szybko w takim miejscu, gdzie aktualnie jestem. Wiem, że muszę ciężko pracować na kolejne sukcesy i podnosić poprzeczkę coraz wyżej – mówi Patryk Romanowski.

Przed przejściem do Legii Warszawa, Patryk od szóstego do dwunastego roku życia trenował w zespole PAF Płońsk pod okiem Emila Kucińskiego.

- Patryk zawsze był systematyczny i solidny. W moim zespole trenował z chłopcami dwa lata starszymi i bardzo dobrze sobie radził. Mam nadzieję, że w najbliższych latach ponownie o nim usłyszymy. Trafił do topowego zespołu, gdzie powinien się daleć rozwijać - ocenił Emil Kuciński.

Później przez cztery sezony bronił barw warszawskiej Escoli. Teraz będzie miał okazję by trenować z zawodnikami pierwszego zespołu mistrza Polski.