Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wymienią piece w Nowym Dworze Mazowieckim

Zdjęcie aktualności Wymienią piece w Nowym Dworze Mazowieckim Samorząd Mazowsza

Dzięki pozyskaniu blisko 1,7 mln złotych ze środków unijnych w Nowym Dworze Mazowieckim zostaną wymienione piece zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w budynkach mieszkalnych. Ponadto dzięki wsparciu Miejski Zakład Oczyszczania i Biuro Targowiska Miejskiego przejdą termomodernizację.

W ramach projektu zostaną wykonane instalacje centralnego ogrzewania w mieszkaniach komunalnych w 20 blokach mieszkalnych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Inwestycja obejmie też termomodernizację i wymianę urządzeń grzewczych w dwóch budynkach użyteczności publicznej. Budynek Miejskiego Zakładu Oczyszczania zostanie ocieplony z zewnątrz, zamontowane zostaną nowe okna i panele fotowoltaiczne. W Biurze Targowiska Miejskiego zostanie zmodernizowany system grzewczy, ocieplone ściany, podłogi i dach.

Realizacja tego przedsięwzięcia ma na celu obniżenie poziomu niskiej emisji oraz poprawę jakości powietrza w mieście i okolicy.

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław raboszuk, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski, skarbnik miasta Anna Palczowska.

Całkowita wartość projektu wynosi 1,875 mln złotych, z czego dofinansowanie 1,688 mln złotych.