Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wyroki dla grupy oprawców 20 - latki

Zdjęcie aktualności Wyroki dla grupy oprawców 20 - latki Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

Łącznie siedem osób z powiatu płońskiego zostało skazanych w głośnej sprawie porwanej, bitej  i gwałconej 20 – latki z Baboszewa. Dramat młodej kobiety rozegrał się blisko 2 lata temu, gdy została uprowadzona a następnie w niewyobrażalny sposób poniżana. W planach oprawców kobieta ostatecznie miała zostać sprzedana do domu publicznego. W sprawie, która elektryzowała wielu ludzi wyrok zapadł 27 listopada. Oskarżeni usłyszeli wyroki od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

- Proces toczył się od 8 stycznia tego roku. Przeprowadzono 15 terminów rozprawy głównej. Postawione zarzuty dotyczyły uprowadzenia kobiety, pozbawienia jej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem, stosowania przemocy i gróźb karalnych w celu zmuszenia do określonego zachowania. Kolejne z zarzutów dotyczyły bicia, poniżania, gwałcenia, utrwalenia nagiego wizerunku a następnie rozpowszechnienia go czy usiłowania handlu ludźmi poprzez próbę doprowadzenia pokrzywdzonej w celu wykorzystania jej w prostytucji. Sąd Okręgowy w Płocku wydał wyrok skazujący. 33-letnia osoba została skazana na 15 lat pozbawiania wolności, 29 – letni oskarżony na 5,5 roku pozbawiania wolności. Osoby w wieku 43 i 35 oraz 20 lat zostały skazane na 3 lata więzienia, osobie w wieku 36 lat wymierzono karę na 4,5 roku pozbawienia wolności a osobie w wieku 40 lat karę 7 lat pozbawiania wolności - powiedziała sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku.

Sąd zasądził również zadośćuczynienie od oskarżonych dla ofiary w kwotach od 30 do 5 tys. Łącznie to kwota 95 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.