Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wysprzątana klatka schodowa w bloku przy ulicy Warszawskiej 55 i ścięta trawa

Zdjęcie aktualności Wysprzątana klatka schodowa w bloku przy ulicy Warszawskiej 55 i ścięta trawa

Po rozmowie z ZGM oraz z mieszkańcami ustaliliśmy, że w bloku przy ulicy Warszawskiej 55 klatka schodowa jest sprzątana co dwa tygodnie, zgodnie z obowiązującym regulaminem. Również trawa wokół bloku jest systematycznie koszona. Natomiast na śliskie, wytarte schody zostanie naklejona specjalna taśma antypoślizgowa.

Dzisiaj wybraliśmy się wraz z pracownikiem płońskiego ZGM-u, by zobaczyć jak wygląda sytuacja w bloku przy ulicy Warszawskiej 55. Po oględzianach na miejscu okazało się, że klatka schodowa jest wysprzątana i zdezynfekowana, a trawa wokół bloku ścięta. Jak poinformowało nas kierownictwo ZGM-u na śliskie, wytarte schody zostanie naklejona specjalna taśma antypoślizgowa, która już została zamówiona.

Czy klatka schodowa i teren wokół bloku jest sprzątany? Zapytaliśmy jedną z mieszkanek bloku, która stwierdza, że nie ma zastrzerzeń jeśli chodzi o utrzymanie czystości na klatce schodowej.

- Od kiedy pracuję w domu widzę, że pani sprzątająca myje okna, przeciera parapety, niedalej jak wczoraj widziałam, że zamiatała, sprzątała wokół bloku. Ja to nie mam zastrzeżeń, prawdę mówiąc - stwierdza kobieta. I dodaje: Każdy dba o wspólny ogródek, który założyły trzy rodziny z naszego bloku, znajomi jak przychodzą to nam zazdroszczą, że mamy tak ładnie. We własnym zakresie postawiliśmy altankę, zasadziliśmy krzewy, kwiaty, to się robi dla siebie, żeby sobie wyjść, posiedzieć, więc nie wiem, kto mógł takie dziwne rzeczy opowiadać, że tu nikt o to nie dba.

Również sprawa zniszczonego murku przy bloku została zgłoszona odpowiednim służbom, o czym poinformował nas Urząd Miejski w Płońsku.