Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wyższa stawka za odbiór odpadów w Raciążu. Czym jest spowodowana?

Zdjęcie aktualności Wyższa stawka za odbiór odpadów w Raciążu. Czym jest spowodowana?

 

Podczas XIX Sesji Rady Miejskiej w Raciążu burmistrz miasta Mariusz Godlewski poinformował o wyborze nowego wykonawcy na odbiór odpadów komunalnych. Będzie też nowa stawka za odbiór śmieci. 

 

W wyniku przetargu wybrana została najkorzystniejsza oferta firmy „Suez” Płocka Gospodarka Komunalna w kwocie 1,61 mln złotych, która była o ponad 100 tysięcy złotych niższa od oferty firmy Remondis Sp. z o.o. , która dotychczas odbierała odpady.

- Chciałbym to podkreślić dlatego, że słyszę takie zarzuty, że ze względu na zmianę firmy zwiększyła się wysokość stawki za odpady. Otóż kwota za odpady zwiększyła się, ponieważ są zamiany w ustawie i my w tej chwili możemy mieć tylko i wyłącznie odpady segregowane. Nie mogliśmy tak, jak do tej pory zrobić dwóch kwot za odbiór, tylko jedną. A oferta dotychczasowego wykonawcy w tym zakresie była o ponad 100 tysięcy złotych wyższa. Wybrałem, więc najlepszą możliwą ofertę o najniższych kosztach dla miasta - mówił podczas sesji burmistrz, Mariusz Godlewski.

Umowa z wykonawcą została podpisana, obecnie odbywa się wymiana pojemników. Zgodnie z ustawą segregacja odpadów jest obowiązkowa. Od października stawka za odbiór odpadów segregowanych na terenie miasta Raciąża wynosi 27 zł od osoby.