Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. Straż Miejska apeluje o rozłożenie wizyt w czasie.

Zdjęcie aktualności Wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. Straż Miejska apeluje o rozłożenie wizyt w czasie.

 

Apele policji i straży miejskiej oraz gminnej skutkują, ale przede wszystkim zwycięża zdrowy rozsądek, aby uniknąć tłumnego gromadzenia się na cmentarzach 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych.

 

Część osób już w miniony weekend odwiedziło okoliczne nekropolie, inni nawiedzą groby bliskich zmarłych po niedzieli. Nie unikniemy jednak częściowego zwolnienia ruchu w rejonach cmentarzy.

 

- Do tej pory przy cmentarzach obserwujemy ruch, który się rozkłada, jest troszkę luźniej. Apelujemy o to, aby wizyty na cmentarzach rozłożone były w czasie. Możemy odwiedzić groby przed lub po niedzieli. Miasto bezpłatnie udostępnia parking przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Będzie można tam spokojnie zaparkować - informuje Bogdan Lewandowski, komendant Straży Miejskiej w Płońsku.

 

Parking przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji zostanie otwarty jutro (30 października) i czynny będzie przez kilka kolejnych dni. Strażnicy miejscy apelują także, aby w miarę możliwości wybierać się na cmentarz pieszo, a tym samym ograniczyć liczbę pojazdów w rejonach nekropolii.

 

- Apelujemy, aby nie parkować pojazdów bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, aby zostawiać bezpieczne dojazdy cmentarzy. Mamy ograniczony ruch od strony ulicy Wolności, ale utrudnienia występują także od strony ulicy Kopernika - dodaje Bogdan Lewandowski.

 

Przypominamy jednocześnie, że biskup płocki Piotr Libera zaapelował do duszpasterzy, aby odwołali tradycyjne celebracje mszy świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych. Ks. kan. Janusz Rumiński poinformował, że na płońskim cmentarzu nie odbędzie się zarówno eucharystia, jak i procesja z modlitwą za zmarłych.