Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Z Płońska na byłe Kresy Rzeczpospolitej. Akcja Paczka potrwa do 9 grudnia

Zdjęcie aktualności Z Płońska na byłe Kresy Rzeczpospolitej. Akcja Paczka potrwa do 9 grudnia fot. zbiory prywatne

 

Do ostatnich chwil nie było wiadomo czy obowiązujące ograniczenia nie przeszkodzą w kultywowaniu już blisko 25-letniej tradycji – Akcji Paczka.

 

W najbliższą niedzielę, po każdej eucharystii, przed kościołem parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku będzie można wspomóc harcerzy ZHR zarówno rzeczowo, jak przekazując im środki na zakup niezbędnych produktów, które trafią do Polaków zamieszkujących tereny byłych Kresów Rzeczpospolitej.

 

- Są to starsi ludzie (Polacy), którzy bardzo potrzebują naszego wsparcia. Często ich rodziny wyjechały do Polski i nie mają możliwości, zwłaszcza w tym roku, wrócić na święta. Dlatego też taka pomoc, w postaci darów, jest im bardzo potrzebna - wyjaśnia przewodnik Kacper Czerniawski, organizator płońskiej edycji akcji.

 

Zakupione produkty można przynieść do parafii pw. św. Michała Archanioła do kolejnej środy, 9 grudnia, gdzie będzie czekać na nie specjalne miejsce przy wejściu do zakrystii.

 

- Przygotowujemy paczki z żywnością długoterminową. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Po każdej mszy św. można do specjalnego kartonu włożyć takie produkty jak: makaron, mąka, cukier i inne. Będzie się on znajdował za zakrystią kościoła parafii pw. św. Michała. Będziemy zbierać także pieniądze, za które już sami kupimy potrzebne produkty - dodaje Kacper Czerniawski.

 

Zebrane w ten sposób dary wyruszą wraz z płońskimi harcerzami do Zdołbunowa na Ukrainie, gdzie zostaną przekazane bezpośrednio potrzebującym rodzinom. Akcja Paczka prowadzona jest nieprzerwanie od 1996 roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia.