Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Za "ciężka" noga spowodowała, że stracili prawo jazdy

Zdjęcie aktualności Za

Wczoraj rano w Raciążu na ul. Zawoda policjanci płońskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli audi które pędziło z prędkością 140 km/h. Tym samym kierowca auta, którym okazał się być 30 letni raciążanin, przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość aż o 90 km/h. Funkcjonariusze ukarali go wysokim mandatem, a do jego konta dopisane zostało 10 punktów karnych. W związku z tym, iż kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy sporządzony został stosowny wniosek do organu wydającego dokument.

Niespełna godzinę później inny patrol ruchu drogowego na krajowej 62-ce w Goławinie w przeciągu kilku minut, zatrzymał dwóch piratów drogowych. 47-letni mieszkaniec pow. nowodworskiego, kierowca osobówki marki Kia przejeżdżał przez tą miejscowość z prędkością 108 km/h, natomiast 60-latek z Płocka dostawczym oplem jechał z prędkością 107 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, ukarani zostali mandatami i punktami karnymi - poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Tego samego dnia, późnym wieczorem również na 62-ce w miejscowości Wola w ręce policjantów drogówki wpadł 34-letni warszawianin. Kierujący skodą mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. On również stracił prawo jazdy na 3 miesiące, zyskał nowe punkty karne i ukarany został mandatem.